Wypożycz samochód

Zapraszam do skorzystania z naszej oferty samochodowej na sezon 2020! Modele zostały wyselekcjonowane zgodnie z naszym wieloletnim doświadczeniem na gruzińskich drogach i bezdrożach i zostały przygotowane, aby zabrać Państwa prosto w kierunku kaukaskiej przygody!

Przed dokonaniem rezerwacji zapoznaj się z poniższymi warunkami wynajmu i odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. W przypadku wątpliwości, skontaktuj się ze mną.

FAQ

Jak dokonać skutecznej rezerwacji?

Rezerwacji należy dokonać za pośrednictwem strony internetowej rent.martynazgruzji.pl zakończonego jej potwierdzeniem. Po dokonaniu rezerwacji otrzymasz e-mail z numerem rezerwacji oraz ze szczegółami zamówienia.

Gwarancją rezerwacji jest przedpłata w wysokości 10% dokonana w terminie 3 dni od chwili potwierdzenia rezerwacji w systemie online. Przedpłata może być dokonana na polskie konto w złotówkach lub za pośrednictwem Revolut. Szczegółowe dane znajdują się w wiadomości potwierdzającej rezerwację.

Odbiór pojazdu

Osobą konfigurującą dostarczanie pojazdów jest:

Pola +48 668 360 984 oraz Vacho +995 579230317 Trzy dni przed państwa przyjazdem zostanie przekazany kontakt do osoby, która dostarczy samochód.

Samochody są przypisane do danego miasta. Odbierając samochód w Tbilisi bezpłatnie można oddać również w Tbilisi. Analogicznie z Kutaisi. Oddanie samochodu w innym mieście niż miasto wypożyczenia jest możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu i po uiszczeniu upłaty w wysokości zależnej od odległości. Zamiana Kutaisi i Tbilisi to koszt 50 euro.

Dostarczenie samochodu pod dowolny adres na terenie Tbilisi i Kutaisi jest BEZPŁATNE.

Dostarczenie samochodu na lotnisko

Koszt: 19 EURO

Lotnisko oddalone jest od Kutaisi o 20 km. Opłata jest pobierana zarówno za odebranie samochodu z lotniska, jak i oddanie. Z opłaty zwolnieni są wynajmujący, którzy wynajmują samochód na więcej niż 10 dób. Tbilisi – analogicznie.

Wybierając odbiór samochodu na lotnisku: w hali przylotów będzie czekać na ciebie mój asystent z kartką z nazwiskiem osoby widniejącej na rezerwacji.

Alternetywy:
Taksówka z lotnika do Kutaisi kosztuje +- 10 euro. Autobus (Georgian Bus) kosztuje 5 gel/osoba.
Taksówka z lotniska do Tbilisi kosztuje +- 10 euro. Autobus miejski kosztuje 50 tetri ( 75 groszy).
Do zamawiania taksówki polecam aplikacje Maxim Taxy lub Bolt.

Zasady płatności

Płatność następuje przy odbiorze pojazdu i podpisaniu umowy.

Płatność powinna zostać przekazana osobie, która dostarcza państwu samochód.
Przyjmujemy gotówkę w walucie euro. Na życzenie można zapłacić również w dolarach oraz lokalnej walucie lari (zgodnie z kursem kupna euro w TBS Bank Tbilisi danego dnia).

W 2020 roku uruchomimy również system 10% przedpłaty gwarantującej rezerwacje oraz system płatności elektronicznych.

Zasady odbioru pojazdu

Przy odbiorze samochodu i podpisaniu umowy należy okazać dwa dokumenty:

+ ważny paszport lub dowód osobisty
+ prawo jazdy właściwej kategorii (polskie prawo jazdy jest wystarczające)

Płatność powinna zostać przekazana osobie, która dostarcza państwu samochód. Przyjmujemy gotówkę w walucie euro. Na życznie można zapłacić również w dolarach oraz lokalnej walucie lari (zgodnie z kursem kupna równowartości euro w TBS BANK TBILISI danego dnia).

W 2020 roku uruchomimy również system 10% przedpłaty gwarantującej rezerwacje oraz system płatności elektronicznych, wiec na miejscu pozostaje do zapłaty 90% kwoty wynajmu.

Cena obejmuje

+ nielimitoway przebieg
+ ubezpieczenie pojazdu OC i AC
+ opłaty lokalne i podatek vat
+ dodatkowe wyposażenie (wybrane w procesie rezerwacji)

Cena NIE obejmuje

+ koszt paliwa (stan paliwa przy odbiorze jest zaznaczony na umowie i z takim samym stanem należy samochód zwrócić)
+ ubezpieczenie kierowcy i pasażerów od następst nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia
+ ubezpieczenia, które trzeba wykupić na granicy z Azerbejdżanem i Armenią
+ mandatów – w Gruzji system mandatów jest elektroniczny. Kilkanaście minut po złapaniu przez fotoradar właściciel pojazdu otrzymuje SMS ze szczegółami wykroczenia, datą, godziną, miejscem oraz wysokością mandatu. Średnia wysokość mandatu to 50 GEL.
+ opłat parkingowych
+ mycia

Ubezpiecznie

W cenie wynajmu zawarte jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC). Ubezpieczenie od odpowiedzialności za uszkodzenia wyrządzone osobom trzecim obejmuje szkody do wysokości 10 000 $.

Ubezpieczenie autocasco (AC) obejmuje 100% wartości pojazdu. Wynajmujący nie jest zobowiązany do “wkładu własnego” w razie uszkodzenia pojazdu.

Warunkiem działania AC jest: wezwanie policji i posiadanie raportu policyjnego ze zdarzenia + zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela + niezwłoczne poinformowanie osoby odpowiedzialnej za państwa rezerwacje.

Ubezpieczenie nie obejmuje uszkodzenia opon. W Gruzji nie ma możliwości ubezpieczenia opon. Koszt odkupienia opony zależy od modelu samochodu: od 55 do 95 euro.

Jeśli uszkodzenie wynika z rażącej niedbałości o samochód: np. nieumiejętna jazda offroadowa skutkująca uszkodzeniem podwozia lub skrzyni biegów – użytkownik pojazdu odpowiada za uszkodzenie finansowo.

Ubezpieczenie pokrywa urwane lusterka, zarysowania, wgniecenia z winy użytkownika i bez winy: warunkiem jest wypełnienie zobowiązań – kontakt z policją (raport) oraz zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela.

Pozwolenie na Armenię i Azerbejdżan

Aby przekroczyć granice samochodem z wypożyczalni należy na granicy okazać notarialne imienne upoważnienie właściciela pojazdu (mnie).

Koszt wyrobienia upoważnienia to 59 euro / upoważnienie.

Aby wyrobić notarialny dokument konieczne jest przesłanie nam zdjęcia paszportu minimum 2 tygodnie przed terminem odbioru pojazdu.

Kaucja

Nie pobieramy kaucji.

Wiek kierowcy

Minimalny wiek kierującego to 21 lat, maksymalny 70 lat.

Dodatkowi kierowcy

Nie ma limitu kierowców. Kierować może każdy, kto spełnia wymogi prawa jazdy oraz wieku pod warunkiem, że w samochodzie jest wynajmujący.

Sposób naliczania należności za wynajem

Okresem najmu jest pełna doba. Oznacza to, że samochód pozostaje do twojej dyspozycji przez pełne 24 godzinne cykle. Wynajmując samochód o 8:00 musisz zrócić go do 7:59. Po przekroczeniu doby naliczana jest opłata za koleją dobę.

Wcześniejszy zwrot auta

Wcześniejszy zwrot samochodu jest możliwy. Firma Martyna z Gruzji nie zwraca należności za niewykorzystane doby wynajmy.

Przedłużenie wynajmu

Przedłużenie wynajmu jest możliwe, ale uzależnione od dostępności pojazdu.

Inne miejsce odbioru i zwrotu

Oddanie samochodu w innym miejscu jest możliwe, ale wiąże się z dodatkową opłatą.
Zamiana Tbilisi i Kutaisi to koszt 50 euro.
Inne miasta – wycena indywidualna.

Zmiany i anulowanie rezerwacji

Modyfikacje rezerwacji jest wolna od kosztów i możliwa do czasu odebrania pojazdu.
Anulowanie rezerwacji jest wolne od kosztów do miesiąca przed początkiem najmu. Po przekroczeniu tego terminu anulowanie rezerwacji = przepadek 10% przedpłaty.

Jeśli anulowanie rezerwacji wynika z odwołania lotu lub podobnych zdarzeń losowych = 10% przedpłaty zostanie zwrócony na twoje konto bankowe w terminie 7 dni.

Prawo jazdy

Wynajmujący oraz inni kierowcy są zobowiązani do okazania ważnego prawa jazdy podczas podpisywania umowy oraz do posiadania dokumentu przy sobie podczas kierowania pojazdu.
Nie ma konieczności posiadania międzynarodowego prawa jazdy.

Zastrzeżenia do stanu technicznego pojazdu

Jeśli dostrzegasz usterki techniczne samochodu należy te uwagi niezwłocznie przekazać obsłudze wypożyczalni. Jeśli tego nie zrobisz, nie będzie możliwe stwierdzenie, czy samochód został przekazany w stanie nieidealnym, czy usterki nastąpiły w trakcie trwania wynajmu.

W przypadku usterki

Jeśli wystąpi awaria, usterka techniczna lub inny problem z samochodem należy niezwłocznie poinformować o tym wypożyczalnie (numer podany jest na umowie). Jeśli bieżąca naprawa nie będzie możliwa dostarczymy wam samochód zastępczy. Zastrzegam sobie prawo do rozwiązania problemu w czasie 24 godzin.
W razie wypadku należy dopełnić formalności określonych w umowie (wezwanie policji oraz zgłoszenie szkody ubezpieczycielowi) oraz zachowanie wszelkich dokumentów (również wydruku z alkomatu).

Kontrolki

Uwaga! Gruzja jest krajem kaukaskim i europejskie oraz amerykańskie modele samochodów często przejawiają palące się kontrolki “check engine”, “traction control” oraz inne. Nie jest to powód do niepokoju. Samochody przechodzą szczegółowy przegląd techniczny przed każdym wynajmem. Jeśli kontrolka zapali sie podczas wynajmu to należy sprawdzić stan oleju oraz wody i obserwować samochód.

Trasy samochodowe

Samochody kategorii offroad są przystosowane do wszelkich dróg i bezdroży na terenie kaukazu. Musicie mieć jednak w pamięci, że im dalej w bezdroża, tym więcej czasu zajmie wam dostarczenie pomocy w razie problemów lub usterki.

Offroadowe trasy do Ushguli oraz do Tusheti (Omalo) są zbyt ciężkie dla samochód kategorii innej niż offroad. Złamanie tej zasady skutkuje odpowiedzialnością za usterki mechaniczne, silnik oraz skrzynie biegów na wynajmującym.

Brak samochodów wybranej klasy w danej lokalizacji. Wybierz inną klasę.