PROMOCJA! Bezpłatne odebranie i oddanie na lotnisku dla rezerwacji realizowanych między 15.10, a 30.03! Tylko dzisiaj!

Warunki wynajmu

Wypożycz samochód

Zapraszam do skorzystania z naszej oferty samochodowej na sezon 2023! Modele zostały wyselekcjonowane zgodnie z naszym wieloletnim doświadczeniem na gruzińskich drogach i bezdrożach i zostały przygotowane, aby zabrać Państwa prosto w kierunku kaukaskiej przygody!

FAQ

Przed dokonaniem rezerwacji zapoznaj się z poniższymi warunkami wynajmu i odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania. W przypadku wątpliwości, skontaktuj się ze mną.

Rezerwacji należy dokonać za pośrednictwem strony internetowej rent.martynazgruzji.pl zakończonego jej potwierdzeniem. Po dokonaniu rezerwacji otrzymasz e-mail z numerem rezerwacji oraz ze szczegółami zamówienia.

Gwarancją rezerwacji jest przedpłata w wysokości 15% dokonana w terminie 3 dni od chwili potwierdzenia rezerwacji w systemie online. Przedpłata może być dokonana na polskie konto w złotówkach, euro lub za pośrednictwem Revolut (@piotrzgruzji). Szczegółowe dane znajdują się w wiadomości potwierdzającej rezerwację.

KONIECZNE JEST WYSŁANIE POTWIERDZENIA WPŁATY – biuro nie ma dostępu do kont!

Osobą konfigurującą dostarczanie pojazdów jest:

Vakho +995 579230317 oraz Mirza +995 597207799 W dniu poprzedzającym Państwa przyjazd zostanie przekazany kontakt do osoby, która dostarczy samochód.

Samochody są przypisane do danego miasta. Odbierając samochód w Tbilisi bezpłatnie można oddać również w Tbilisi. Analogicznie z Kutaisi. Oddanie samochodu w innym mieście niż miasto wypożyczenia jest możliwe po wcześniejszym uzgodnieniu i po uiszczeniu opłaty w wysokości zależnej od odległości. Zamiana Kutaisi i Tbilisi to koszt 80 euro.

Dostarczenie samochodu pod dowolny adres na terenie KUTAISI – bezpłatne.
Dostarczenie samochodu pod dowolny adres w Tbilisi – Koszt 19 euro. Bezpłatnie stacja metra AVLABARI.

Dostarczenie samochodu na lotnisko: bezpłatne

Wybierając odbiór samochodu na lotnisku: w hali przylotów będzie czekać na ciebie mój asystent z kartką z logo MARTYNA Z GRUZJI. Lotnisko jest małe, na pewno się znajdziemy.

Alternatywy:
Taksówka z lotnika do Kutaisi kosztuje +- 10 euro. Autobus (Georgian Bus) kosztuje 5 gel/osoba.
Taksówka z lotniska do Tbilisi kosztuje +- 20 euro. Autobus miejski kosztuje 50 tetri ( 75 groszy).
Do zamawiania taksówki polecam aplikacje Maxim Taxy lub Bolt.

Przy odbiorze samochodu i podpisaniu umowy należy okazać dwa dokumenty:

+ ważny paszport lub dowód osobisty
+ prawo jazdy właściwej kategorii (polskie prawo jazdy jest wystarczające)

UWAGA NA STAN PLIWA – Trzeba oddać z takim samym. Nie akceptujemy ubytków – nawet małych! 

Minimalny wiek kierującego to 21 lat, maksymalny 70 lat.

Nie ma limitu kierowców. Kierować może każdy, kto spełnia wymogi prawa jazdy oraz wieku pod warunkiem, że w samochodzie jest wynajmujący.

Modyfikacje rezerwacji jest wolna od kosztów i możliwa do czasu odebrania pojazdu.
Anulowanie rezerwacji jest wolne od kosztów do miesiąca przed początkiem najmu. Po przekroczeniu tego terminu anulowanie rezerwacji = przepadek zadatku.

Jeśli anulowanie rezerwacji wynika z odwołania lotu zadatek zostanie zwrócony na twoje konto bankowe w terminie 21 dni. (uwaga! Czasem trzeba nam przypomnieć, proszę się nie denerwować, zawsze zwracamy…)

Wynajmujący oraz inni kierowcy są zobowiązani do okazania ważnego prawa jazdy podczas podpisywania umowy oraz do posiadania dokumentu przy sobie podczas kierowania pojazdu (może być tylko zdjęcie)
Nie ma konieczności posiadania międzynarodowego prawa jazdy.

Jeśli dostrzegasz usterki techniczne samochodu należy te uwagi niezwłocznie przekazać obsłudze wypożyczalni. Jeśli tego nie zrobisz, nie będzie możliwe stwierdzenie, czy samochód został oddany do użytku uszkodzony, czy usterka powstała w trakcie wynajmu.

Jeśli wystąpi awaria, usterka techniczna lub inny problem z samochodem należy niezwłocznie poinformować o tym wypożyczalnie (numer podany jest na umowie). Jeśli bieżąca naprawa nie będzie możliwa dostarczymy wam samochód zastępczy. Zastrzegam sobie prawo do rozwiązania problemu w czasie 24 godzin.
W razie wypadku należy dopełnić formalności określonych w umowie (wezwanie policji oraz zgłoszenie szkody ubezpieczycielowi) oraz zachowanie wszelkich dokumentów (również wydruku z alkomatu).

UWAGA: Jeśli system 4×4 zostanie uszkodzony przez błędne użytkowanie np. zmiana trybu z „auto” na „blokadę” bez zatrzymania samochodu do zero i włączenia „neutral” – pociągam do odpowiedzialności finansowej za naprawę. W razie wątpliwości jak używać 4×4 – zapytaj! 

UWAGA: Jakie są gruzińskie drogi każdy widzi, samochody dostają strasznie w kość, ale jedno jest pewne – poza BARDZO RZADKIMI sytuacjami samochody Was nie zawiodą o ile będziecie je traktować jak swoje. 95% usterek wynika z niedostosowania prędkości do warunków na drodze. Prosimy o ostrożność.

Uwaga! Gruzja jest krajem kaukaskim i europejskie oraz amerykańskie modele samochodów często przejawiają palące się kontrolki “check engine”, “traction control” oraz inne. Nie jest to powód do niepokoju. Samochody przechodzą szczegółowy przegląd techniczny przed każdym wynajmem. Jeśli kontrolka zapali sie podczas wynajmu to należy sprawdzić stan oleju oraz wody i obserwować samochód.

Samochody kategorii offroad są przystosowane do wszelkich dróg i bezdroży na terenie Kaukazu. Musicie mieć jednak w pamięci, że im dalej w bezdroża, tym więcej czasu zajmie wam dostarczenie pomocy w razie problemów lub usterki.

ZAKAZANE TRASY 
> z Ushguli do Lentekhi < 
> do Tusheti (Omalo) <
są zbyt ciężkie dla samochód kategorii innej niż  offroad.

Samochody, które mogą tam jechać: Toyota 4runner, Nissan X-terra, Toyota Sequoia, Jeep TRAILHAWK

Złamanie tej zasady skutkuje odpowiedzialnością za usterki mechaniczne, silnik oraz skrzynie biegów na wynajmującym = opłatą 200 euro. Samochody mają GPS! Będziemy wiedzieć.

Płatność pozostałej kwoty (pomniejszonej o zadatek) następuje przy odbiorze pojazdu i podpisaniu umowy.

Płatność powinna zostać przekazana osobie, która dostarcza Państwu samochód.
Przyjmujemy gotówkę w walucie euro. Na życzenie można zapłacić również w dolarach oraz lokalnej walucie lari (zgodnie z kursem kupna euro w TBS Bank Tbilisi danego dnia).

W 2021 roku uruchomimy również system 15% przedpłaty gwarantującej rezerwacje oraz system płatności elektronicznych.

UWAGA! Przy braku gotówki na miejscu i płatności 85% przelewem dodajemy 5% opłaty transakcyjnej! 

+ nielimitoway przebieg
+ ubezpieczenie pojazdu OC i AC
+ opłaty lokalne i podatek vat
+ dodatkowe wyposażenie (wybrane w procesie rezerwacji)

+ koszt paliwa (stan paliwa przy odbiorze jest zaznaczony na umowie i z takim samym stanem należy samochód zwrócić)(FULL – FULL)(w przypadku mniejszej ilości paliwa pobieramy 30 gel MINIMUM)
+ubezpieczenia pasażerów od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz kosztów leczenia
+ ubezpieczenia, które trzeba wykupić na granicy z Azerbejdżanem i Armenią
+ mandatów – w Gruzji system mandatów jest elektroniczny. Kilkanaście minut po złapaniu przez fotoradar właściciel pojazdu otrzymuje SMS ze szczegółami wykroczenia, datą, godziną, miejscem oraz wysokością mandatu. Średnia wysokość mandatu to 50 GEL.
+ opłat parkingowych
mycia (bardzo prosimy o oddanie samochodu w stanie podobnym do tego, w którym go otrzymaliście. Koszt mycia 50 gel)

Nie pobieramy kaucji w 2022 roku. Z uwagi na wymianę floty na nową rozważamy wprowadzenie KAUCJI w 2023 roku.

W cenie wynajmu zawarte jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC). Ubezpieczenie od odpowiedzialności za uszkodzenia wyrządzone osobom trzecim obejmuje szkody do wysokości 10 000 $.

Ubezpieczenie autocasco (AC) obejmuje 100% wartości pojazdu. Wynajmujący nie jest zobowiązany do “wkładu własnego” w razie uszkodzenia pojazdu.

(UWAGA!)
Warunkiem działania AC jest
: wezwanie policji i posiadanie raportu policyjnego ze zdarzenia + zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela + niezwłoczne poinformowanie osoby odpowiedzialnej za państwa rezerwacje.

JEŚLI SAMOCHÓD WRÓCI DO NAS USZKODZONY, OBDRAPANY, a wynajmujący nie będzie posiadać raportu policji oraz zgłoszenia do ubezpieczenia – PONOSI PEŁEN KOSZT USZKODZEŃ! SAMOCHODU NIE WOLNO PRZESTAWIAĆ DO CZASU sporządzenia raportu przez Policje na MIEJSCU ZDARZENIA!

Ubezpieczenie nie obejmuje uszkodzenia opon. W Gruzji nie ma możliwości ubezpieczenia opon. Koszt odkupienia opony zależy od modelu samochodu: od 55 do 95 euro.

Jeśli uszkodzenie wynika z rażącej niedbałości o samochód: np. nieumiejętna jazda offroadowa skutkująca uszkodzeniem podwozia lub skrzyni biegów – użytkownik pojazdu odpowiada za uszkodzenie finansowo.

Ubezpieczenie pokrywa urwane lusterka, zarysowania, wgniecenia z winy użytkownika i bez winy: warunkiem jest wypełnienie zobowiązań – kontakt z policją (raport) oraz zgłoszenie szkody do ubezpieczyciela.

POWTARZAM – TYLKO ZGŁOSZONE SZKODY OBEJMUJĄ UBEZPIECZENIE! BRAK ZGŁOSZENIA SZKODY NA MIEJSCU ZDARZENIA = ODPOWIEDZIALNOŚĆ FINANSOWA!

Aby przekroczyć granice samochodem z wypożyczalni należy na granicy okazać notarialne imienne upoważnienie właściciela pojazdu (mnie).

Koszt wyrobienia upoważnienia to 80 euro / upoważnienie.

Aby wyrobić notarialny dokument konieczne jest przesłanie nam zdjęcia paszportu minimum 10 dni przed terminem odbioru pojazdu.

Okresem najmu jest pełna doba. Oznacza to, że samochód pozostaje do twojej dyspozycji przez pełne 24 godzinne cykle. Wynajmując samochód o 8:00 musisz zwrócić go do 7:59. Po przekroczeniu doby naliczana jest opłata za koleją dobę.

Uwaga! Wyjątkiem jest CAMPERVAN, ze względu na konieczność jego dezynfekcji po każdym użyciu. Odbiór samochodu możliwy jest po 14:00, a oddanie do 11:00

Wcześniejszy zwrot samochodu jest możliwy. Firma Martyna z Gruzji nie zwraca należności za niewykorzystane doby wynajmy.

Przedłużenie wynajmu jest możliwe, ale uzależnione od dostępności pojazdu.

Oddanie samochodu w innym miejscu jest możliwe, ale wiąże się z dodatkową opłatą.
Zamiana Tbilisi i Kutaisi i Batumi to koszt 80 euro (w jedną stronę)
Inne miasta – wycena indywidualna.

System rezerwacji nie nalicza tej opłaty automatycznie! Należy dodać to jako DODATEK!

Formularz kontaktowy